در ادامه اعتراضات درخصوص نامه هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب، امام جمعه مشد مقدس گفت: باید از آقای هاشمی پرسید شما که 5 سال صبر کرده اید، نمی‌توانستید 2 روز دیگر صبر کنید و اینکه نوشته اند "عده ای فشار آورده اند" نیز بخشی از مشکل است.

به گزارش رجانیوز، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در جلسه تفسیر قرآن خود در مهدیه مشهد اظهار داشت: اولین ایرادی که به این نامه وارد است، اینکه آقای هاشمی در پایان نامه نوشته است. "دوست همراه، همسنگر و دوست امروز، دیروز و فردای شما" ولی حقیقت این است که کسی که دوست شخصی مانند رهبری است، هیچگاه حاضر نمی شود توپ را در میدان ایشان بیندازد.

وی افزود: این عمل هاشمی موجب شد تا عده ای از آن به عنوان وسیله تبلیغات خود سوءاستفاده کنند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: نکته دوم این که در بخشی از این نامه نوشته است "امام حلال مشکلات بود و..." امام(ره) 20 سال قبل حلال مشکلات بودند اما طی این 20 سال، مشکلات دولت خود آقای هاشمی و خاتمی را مقام معظم رهبری حل کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به این شرایط باید نوشته می شد شما که در این مدت حلال مشکلات بوده اید.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: جایگاه امام(ره) در چشم ما است و همه چیز را از امام داریم اما گویا آقای هاشمی این 20 سالی را که رهبر انقلاب این مسئولیت را بر عهده دارند، نادیده می‌گیرند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: "5 سال است به من تهمت می زنند و من صبر کرده‌ام"، نیز بخش دیگری از این نامه است ولی باید از آقای هاشمی پرسید شما که 5 سال صبر کرده اید، نمی‌توانستید 2 روز دیگر صبر کنید و اینکه نوشته اند "عده ای فشار آورده اند" نیز بخشی از مشکل است.

وی افزود: آقای هاشمی مشکل همان افرادی هستند که به شما فشار می آورند که چنین تصمیمی در مورد مقام معظم رهبری بگیرید.

آیت الله علم الهدی اظهار داشت: در بخش دیگر نوشته شده "الآن دودی فضا را پر کرده است" همه می دانند سر و صداهایی که امروز در جامعه شنیده می شود، کارهای تبلیغاتی است و نباید این را به حساب استیصال مردم و کاستی در کشور گذاشت.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب ستون و قائم نظام هستند و از نظر استحکام جایگاه با زمانی که امام در قید حیات بودند، هیچ تفاوتی ندارد.

وی افزود: طی 20 سال گذشته درگیری‌های سیاسی در کشور به گونه ای بود که برخی آدم می کشند و شخصیت‌ها را ترور می کردند و امروز روز خوب نظام نسبت به گذشته است.

وی تأکید کرد: ما وظیفه داریم با هوشیاری در برابر جریان‌های مهاجر بایستیم و نگذاریم این جریان‌ها به حریم رهبری و ولایت نزدیک شوند.

آیت الله علم الهدی گفت: در انقلاب ما به دنبال توسعه دین بودیم و پای این مطلب محکم ایستاده ایم ولی باید مراقب باشیم، فرش اسلام را از زیر پایمان نکشند.

وی در بخش دیگری با انتقاد از تبلیغات برخی نامزدها گفت: یکی از نامزدها با نشان دادن میزگرد فمینیستی حکم خدا را که توسط فقها عنوان شده مسخره می کنند.

امام جمعه مشهد افزود: متأسفانه امروز سلاخی ارزش‌ها و سلاخی مبانی دو آسیبی است که توسط 3 کاندیدای خاص به پیکر اسلام ضربه می زند.

وی گفت: انشاءالله که این افراد که توسط شورای نگهبان تایید شده اند آدمهای خوبی باشند ولی جریانهایی که پشت سر این افراد راه افتاده اند، درصدد ضربه زدن به رأس خیمه ولایت و تهاجم به اصول ارزشها هستند.

امام جمعه مشهد گفت: در تبلیغات این 3 کاندیدا محتوای حرف و سخنرانی‌ها یکی است و همه می خواهند قانون را به گونه ای اجرا کنند که هر کس نتواند هر حرفی را بزند و باید دید منظور آنها از "هر کس" چه چیزی است و آنچه از ظاهر و باطن قضیه دیده می شود، چیست؟

وی اختلاف نظر بین احمدی نژاد و هاشمی را مسئله ای سیاسی عنوان کرد و گفت: احمدی نژاد فساد اقتصادی را به هاشمی نسبت نداده است زیرا این مورد را باید قوه قضاییه پیگیری کند و این کار در حال انجام است

در پی انتشار نامه سرگشاده حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی خطاب به مقام معظم رهبری، گروه کثیری از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم عصر چهارشنبه برای اعلام حمایت از رهبر معظم انقلاب و اعتراض به این نامه، در مدرسه فیضیه که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی در نیم قرن اخیر بوده است، تجمع کردند.

به گزارش رجانیوز، جمعیت چندین هزار نفری روحانیت معترض که صحن فیضیه را مملو از جمیعت کرده بودند، با سردادن شعارهایی از جمله "ای رهبر آزاده آماده ایم آماده"، "وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد"، "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند"، حمایت خود از رهبر انقلاب را اعلام کردند.

روحانیت حاضر در صحنه با حمل پلاکاردها و تصاویری از مقام معظم رهبری و دکتر احمدی نژاد، ضمناً با برخی شعارها مانند "احمدی دلاور، حمایتت می‌کنیم" و "احمدی بت شکن! بت بزرگ رو بشکن" حمایت خود را از اقدام احمدی نژاد در مناظرات تلویزیونی اعلام کردند.

تجمع کنندگان همچنین با سر دادن شعارهایی مانند "روحانیت بیدار است، از مفسدان بیزار است" و "هاشمی هاشمی! این آخرین اخطار است" اقدام هاشمی در نگارش نامه به رهبری را محکوم کردند.

معترضین همچنین نسبت به سخنان هاشمی رفسنجانی علیه دولت و مقایسه دکتر احمدی‌نژاد با بنی صدر و تهدید به آشوب در کشور اعتراض کردند.

تجمع کنندگان پس از سردادن این شعارها از ادامه تجمع به دلیل تمکین اوامر مقام معظم رهبری درسخنرانی حرم امام(ره) منصرف شدند و اعلام کردند این تجمع لغو و پیگیری این مسئله به بعد از انتخابات موکل می شود.

در ادامه این مراسم، مسئول دفتر مقام معظم رهبری در قم حجت الاسلام ملکا به ایراد سخن پرداخت. دیگر سخنرانان مراسم نیز این تجمع را اتمام حجت با افرادی دانستند که سعی در اعمال فشار به رهبری و ملتهب کردن جامعه دارند.

لازم به ذکر است که در این مراسم از ورود افراد غیر روحانی به صحن مدرسه فیضیه ممانعت به عمل آمد.

در پایان سخنگوی اجتماع کنندگان اعلام کرد پیرو سخنان رهبر انقلاب که ملت را به آرامش دعوت کرده، طلاب از هر گونه اقدامی که باعث سوء استفاده دشمنان در این صحنه حساس شود، خودداری می کنند و زمان تجمع قانونی متعاقباً اعلام خواهد شد.

اگرچه این تجمع، بیانیه یا قطعنامه ای نداشت اما در پایان مراسم، طوماری در اعتراض به نامه تأسف‏برانگیز هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب امضا شد.

متن این طومار که بیش از دو هزار روحانی آن را امضا کردند، به این شرح است:

باسمه تعالی

جناب آقای هاشمی رفسنجانی

بی گمان جایگاه و مشروعیت حضرتعالی در نظام مقدس جمهوری اسلامی برخاسته از پایبندی به اصول و مبانی انقلاب می باشد. اگر در این میان احترام ویژه ای کسب کرده اید و در نظام اسلامی به جایگاه و شهرتی رسیده اید این همه مرهون تعهدی است که نسبت به اسلام و انقلاب از خود نشان داده اید. شما تا آن هنگام که در مسیر انقلاب باشید عزت دارید و اگر خدای نکرده به هر دلیلی و از جمله دلبستگی فراوان به نزدیکان خود چشم خود را بروی حقایق ببندید و از رسوایی های نظری و عملی احزاب پیرامون خود چشم پوشی کنید و از همه عجیب تر در ایام ملتهب انتخابات از یک سو امنیت جامعه را تهدید به شورش خیابانی کنید و از سوی دیگر چراغ سبزی به اوباش برای آتش افروزی بدهید، مطمئن باشید باقی مانده جایگاه و آبروی خود را نیز از دست می دهید.

ما علایق شخصی شما را درک می کنیم اما به شما نصیحت می کنیم مصلحت انقلاب را فدای علایق شخصی خود نکنید . آقای هاشمی شما ستون و معیار انقلاب نیستید و بدهکاری حضرتعالی به انقلاب کمتر از دیگران نیست ما و شما منتی بر انقلاب و اسلام نداریم. ما به شما نصیحت می کنیم فریب آتش افروزان و کوته نظران پیرامون خود را نخورید و اعمال صالح گذشته ی خود را با وسوسه ی خناسان به باد فنا ندهید . بدانید این انقلاب استوارتر از آن است که با نامه نگاری های حضرتعالی آسیبی ببیند . در این میان شما تنها به خود آسیب می زنید .از خداوند متعال هدایت حضرتعالی را مسئلت داریم.

والسلام علیکم و رحمة‌الله.

جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم

مهدی کروبی در نامه ای گلایه آمیز به هاشمی رفسنجانی، از تلاش برخی اعضای خاندان هاشمی برای کناره گیری وی به نفع میرحسین موسوی گلایه کرد.

به گزارش رجانیوز پس از آنکه محمود احمدی‎نژاد در مناظره تاریخی با میرحسین موسوی از حمایت خانواده و شخص هاشمی رفسنجانی از میرحسین موسوی پرده برداشت، مهدی کروبی نیز در مناظره خود با موسوی که به میزگرد تخریب دولت تبدیل شده بود، بار دیگر به صراحت به حمایت هاشمی رفسنجانی از میرحسین موسوی اشاره کرد.

اما ظاهراً حمایت های خاندان هاشمی رفسنجانی ازمیرحسین موسوی تنها به تخریب احمدی‌نژاد منتهی نشده و این تلاش ها با طرح اخباری مبنی بر کناره گیری مهدی کروبی به نفع میرحسین موسوی از سوی برخی محافل خبری نزدیک به این خاندان وارد فاز دیگری شده است. به طوری که از حدود یک هفته قبل گفته می‌شد پسران هاشمی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای متقاعد کردن کروبی به انصراف در روز آخر انجام داده‌اند.

بر همین اساس، چهارشنبه شب کروبی با انتشار نامه ای سرگشاده به هاشمی رفسنجانی ضمن اشاره به سهم دانشگاه آزاد در ترویج نامزد مورد علاقه هاشمی رفسنجانی، نسبت به انتشار شایعه کناره گیری وی از کاندیداتوری توسط محافل نزدیک به خاندان هاشمی رفسنجانی اعتراض کرد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای هاشمی رفسنجانی

ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام و احترام

همان‌گونه که جنابعالی اطلاع دارید، همه اصلاح‌طلبان و علاقه‌مندان به اسلام و انقلاب و ایران و راه و خط امام خمینی، همت خویش را مصروف این معنا کرده‌اند که در اوضاع و احوال عمومی کشور «تغییر» ایجاد کنند و به صورت‌های مختلف اعم از نامزدی یا حمایت از نامزدی خاص در انتخابات 22 خرداد 88 کشور را از شرایط فعلی نجات دهند.

بدیهی است جز مقام رهبری همه شهروندان ایران اعم از حاکمان و افراد عادی حق دارند از نامزد مورد علاقه خویش در انتخابات پیش ‌رو حمایت کنند به شرط آنکه از اموال عمومی یا دولتی استفاده نکنند که متأسفانه برخی نامزدها و حامیان آنان چنین کرده‌اند. «رقابت» بالا البته سبب «مشارکت» گسترده هم خواهد شد که در صورت سلامت انتخابات هر سه شرط یک انتخابات آزاد محقق خواهد شد و حضرتعالی هم در نامه اخیر خود خطاب به رهبر انقلاب اشاره کرده‌اید که هیچ‌یک از چهار نامزد موجود برای آمدن به صحنه از شما نظر نخواسته‌اند و شما هم تا کنون به خاطر مسوولیت رسمی‌تان در رسانه‌ها مطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریان‌های درگیر در انتخابات نگفته‌اید.

اینک که به شکر خدا انتخاباتی پرشور در پیش است لازم می‌دانم ضمن تاکید بر حق شهروندی شما در حمایت از نامزدی خاص به اطلاع‌تان برسانم که متاسفانه برخی از نزدیکان و بستگان شما با شایعه‌پراکنی قصد دارند یکی از دو صدای اصلاح‌طلبان در انتخابات را خاموش کنند و با پخش خبرهای کذب و شایعات ناروا درباره انصراف اینجانب از رقابت‌های انتخاباتی آب به آسیاب مخالفان اصلاحات بریزند. من البته قصد ندارم با بردن نام افراد خاص از نزدیکان و بستگان شما نقش آنان را در برهم زدن وحدت اخلاقی اصلاحات اعلام کنم و ترجیح می‌دهم پس از پایان انتخابات با هم در یک جلسه دو نفره درباره این موضوع صحبت کنیم، اما ضمن تاکید بر دغدغه‌هایی که شما هم درباره انتخابات دارید اعلام می‌کنم این روش دوستان سبب نقض قواعد اخلاقی انتخابات آزاد می‌شود و اتحاد فکری و تاریخی اصلاح‌طلبان را مخدوش می‌کند.

حتماً به یاد دارید که همه ما درباره جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری پس از درگذشت آیت‌الله مشکینی چه اندازه حساس بودیم و حتماً نقش اینجانب و دوستان حزب اعتماد ملی در مشارکت گسترده در انتخابات خبرگان و سپس حمایت از ریاست جنابعالی را از یاد نبرده‌اید، گرچه من هرگز به قصد سهم‌خواهی کاری نمی‌کنم و آن روز باور و اعتقادم را معیار حمایت از شما برای ریاست مجلس خبرگان قرار دادم، اما قصدم از یادآوری این نکته، تاکید بر ضرورت وحدت اصلاحات است.

اصلاح‌طلبان از آغاز استدلال مرا برای تکثر در انتخابات شنیده‌اند و می‌دانند که من به یک حرکت حزبی معتقدم و به دعوت افرادی جز از حزب خویش و گروه عظیمی از روشنفکران و روحانیان و مدیران و دیگر اقشار جامعه نامزد نشدم و اکنون در برابر تک‌تک این حامیان مسئول و متعهد به ادامه نامزدی هستم و هرگز به چیزی جز یک رقابت سالم برای بیان عقاید اصلاح‌طلبانه فکر نکردم و اکنون هم خشنودم که با انتشار بیانیه‌ها و ایراد سخنرانی‌ها و حضور در میان مردم در تعمیق اصلاح‌طلبی نقش ایفا کردم و البته داوری نهایی بر عهده ملت است نه کسانی که با نظرسازی و شایعه‌سازی نه حریف که رفیق را هم تخریب می‌کنند.

امیدوارم به دوستان خود تذکر بدهید که از ادامه این حرکت تخریبی -که جز به سود حریف نیست- خودداری کنند و بدانید که به‌رغم برخی داعیه‌ها اکنون همه این رفتارها منتسب به حضرتعالی است و گرچه سهم برخی نهادهای عمومی -مانند دانشگاه آزاد اسلامی- را نمی‌توان در ترویج نامزد مورد نظر شما را نادیده گرفت اما حق شهروندی‌شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتی با خروج از دایره عدل و انصاف ندارد.

این روزها اصلاحات در مراحل حساسی قرار گرفته است مبادا به‌نام اصلاحات دشمنان آن را پیروز گردانیم.

در حالی که صحنه انتخابات عملاً به جبهه 3 کاندیدا علیه دکتر احمدی‌نژاد تبدیل شده است، صداوسیما در مقابل فشارهای وارده از سوی این کاندیدا برای تضییع حق احمدی‌نژاد تا حدودی انفعال نشان داده و زمان مقرر 45 دقیقه‌ای را به 20 دقیقه کاهش داده است.

به گزارش رجانیوز، بنا بر محاسبات ستاد انتخابات صداوسیما، 20 دقیقه برای احمدی‌نژاد، 101 ثانیه برای موسوی، 76 ثانیه برای کروبی و 60 ثانیه به رضایی اختصاص یافته است.

دکتر احمدی‌نژاد ساعت 22:30 امشب به بخشی از اتهامات مطرح شده علیه وی در 3 مناظره تلویزیونی که بدون حضور وی انجام شد، پاسخ می‌گوید. شاید نقطه اوج این اتهام‌زنی‌ها اظهارات توأم با تندخویی موسوی در بخش پایانی مناظره با کروبی بود.

اما موسوی که در آن مناظره در واکنش به تذکر مجری برنامه مبنی بر اینکه صحبت کردن در مورد نامزد غایب خلاف آیین‌نامه است، با تندخویی گفته بود: «من راجع به سیاست های چهار سال گذشته و به همین انگیزه آمده ام و تعجب می کنم از شما. شما چرا وقتی که کسان دیگری اینجا نشسته اند چنین صحبتی نمی کنید. هی اخطار قانونی نمی دهید. تمام وقت من داده شود تا بیاید سه برابر من اینجا صحبت کند. من جلوی آقای کروبی هم قبول کردم. بیاید هر دروغی که می خواهد اینجا بگوید. شما ایشان اینجا دروغ می گوید هیچ کس جلویش را نمی گیرد، یقه اش را نمی گیرد. من که اسم نبردم.»

با این حال، از آنجایی که دروغگو کم‌حافظه است، موسوی اظهارات قبلی خود مقابل میلیون‎ها ایرانی و بذل و بخشش 3 برابر وقت خود به احمدی‌نژاد در اوج عصبانیت را فراموش کرده و امروز در جمع خبرنگاران گفت: من هم زمزمه این مساله را شنیده‌ام و امیدوارم درست نباشد؛ چون این مسئله ظلم به سایر کاندیداها است

گزارش‌های خبرنگاران رجانیوز از سطح شهر تهران و برخی شهرستان‌های دیگر حاکی است، پس از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی، حملات هواداران میرحسین موسوی علیه مردم و حامیان دکتر احمدی‌نژاد به شدت افزایش یافته و در برخی موارد با خارج شدن از حالت عادی، صورت وحشیانه به خود گرفته است.

اسید پاشی به سمت 3 دختر جوان محجبه، حمله عمد به موتور سوار حامی احمدی‌نژاد، حمله به اتومبیل رضازاده و... تنها بخشی از این اقدامات است که در راستای تمرین آشوب‌آفرینی و تدارک شکست قطعی انجام می‌شود.

تجربه انتخابات 84

چهار سال پیش احمدی‌نژاد و اکبر رفسنجانی به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند. هزینه های میلیاردی ستاد هاشمی، دفاع همه جانبه جریانات معلوم دار از وی و موج تخریب علیه احمدی‌نژاد، از مشخصه های عمده انتخابات ریاست جمهوری نهم بود.

اما حامیان احمدی‌نژاد به جای غوغاسالاری، در میدان های شهرهای مختلف حاضر شدند و با مردم به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کردند. آنها تواستند بسیاری از مطالب را به مردم منتقل کنند و بدین صورت بود که حامیان مردمی رئیس‌جمهور، نقشی اساسی در پیروزی دکتر احمدی‌نژاد ایفا کردند.

انتخابات دهم

رقیب قدیمی احمدی‌نژاد در انتخابات دهم تلاش کرد تا از تجربیات انتخابات پیشین بهره گیرد. خارج کردن فضای شهرها از فضای بحث و گفت‌وگو از یک سو و تلاش برای بر هم زدن مناظره های انتخاباتی صدا و سیما از سوی دیگر در دستور کار رقیب قرار گرفت.

اما در حالی که حامیان احمدی‌نژاد همچون انتخابات پیشین در میدان ها حاضر می شوند، حامیان موسوی هفته هاست که از فضای گفت وگو در شهرها فرار می کنند. آنها به فرمان ستادهای مرکزی، سبزپوش شده اند و از ساعات ابتدایی شب تا نیمه های شب به خیابان گردی می پردازند.

مدتهاست که حامیان موسوی بدون آنکه با مردم مواجه شوند و از برنامه های موسوی و نقد احمدی‌نژاد بگویند، فحاشی می کنند و با ایجاد حرکات ناموزون فضای شهرها را مخدوش می کنند.

فرمان تغییرات ناگهانی ستادهای موسوی

در شبهای اخیر، رقص و پایکوبی، فحاشی و ایجاد فضای مسموم در سطح شهرها به ویژه تهران، توسط سبزپوشان گسترش یافته است. هرچند این مسائل جدید نیست و مدتهاست که توسط حامیان میرحسین شروع شده است، اما اخبار نگران کننده، حاکی از سنگ پراکنی، استفاده از زنجیر، حمله به حامیان احمدی‌نژاد و یا افراد با ظاهر حزب اللهی توسط چاقو و شکستن شیشه ها هر روز بیشتر شنیده می‌شود.

اگر تا پیش از این، احساسی کردن فضا، تاکتیکی انتخاباتی به منظور مقابله با حامیان احمدی‌نژاد بود، به نظر می رسد فعالیت‌های اینچنینی هدفی دیگر را دنبال می کند.

بر اساس نظرسنجی نهادهای مختلف، پس از مناظره های انتخاباتی رشد آرای موسوی کاملاً متوقف شده و شیب نزولی گرفته است. اما سونامی احمدی‌نژاد در سراسر کشور به راه افتاده است. حضور تاریخی و گسترده مردم در شهرهای اصفهان، تبریز، ارومیه، ساری، اهواز و پایتخت نتایج این نظرسنجی ها را تأیید می کند.

اهداف اصلی پروژه اغتشاش

به نظر می رسد، طراحان اغتشاش دو هدف عمده را پیگیری می کنند. اولین هدف، ایجاد آشوب در کشور پیش از انتخابات به منظور تأثیرگذاری احتمای بر انتخابات و فرار از شکست است. دومین هدف، تمرین آشوبهای خیابانی و فراهم کردن فضایی برای روز پس از انتخابات است.

مخالفان احمدی‌نژاد که خود را بازنده قطعی انتخابات می دانند، تلاش می کنند تا شکست خود را با آشوبی سراسری و تحمیل شرایطی همانند 18تیرماه به نظام جبران کنند.

نقش جدید هاشمی رفسنجانی

هرچند فرزندان و اطرافیان رفسنجانی به صورت گسترده و آشکار برای تخریب احمدی‌نژاد و حمایت از موسوی فعالیت می کردند اما هاشمی تلاش می کرد از دخالت علنی در انتخابات خودداری کند. با این حال، اظهارات افشاگرانه احمدی‌نژاد در مناظره تلویزیونی با موسوی موجب شد، وی شخصا وارد عرصه تخریب احمدی‌نژاد شود، به طوری که در نامه روز گذشته خود به طور غیرمستقیم تهدید به ایجاد آشوب و درگیری کرد.

تشدید فضای آشوب پس از نامه هاشمی رفسنجانی

گزارش‌های متعدد خبر از حملات گسترده و متعدد سبزپوشان به مردم است. در آخرین مورد حامیان موسوی، امروز به 3 دختر محجبه حمله کرده و به صورت آنها اسید پاشیده اند. این حمله در منطقه بلوار کشاورز انجام شده و حمله‌کنندگان از طبقه دوم یک مؤسسه آموزش زبان انگلیسی به طرف این دختران جوان اسید پاشیده‌اند که در اثر این اقدام وحشیانه، صورت یکی از این 3 نفر، به صورت شدیدی سوخته است. آسیب‌دیدگان اکنون در بیمارستان پارس بستری هستند.

شب گذشت نیز اوباش به اتومبیل حسین رضازاده حمله کردند و خسارات زیادی وارد آوردند. رضازاده دو روز پیش در اجتماع میلیونی حامیان دکتر احمدی‌نژاد در مصلای تهران حضور یافته بود.

همچنین پس از پایان این همایش میلیونی، یکی از موتورسوارانی که تصاویر دکتر احمدی‌نژاد را بر روی موتور خود نصب کرده بود، توسط خودروی پژوی حامی موسوی به شدت مورد حمله قرار گرفت و ضارب از محل متواری شد. در حال حاضر این موتورسوار در بخش icu یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است.

همچنین نیروهای ستاد موسوی در برخی نقاط مرکزی و شمالی شهر مستقر شده و به مردم حمله می کنند. حمله وحشیانه در ظهر امروز به یک جوان موتور سوار در میدان انقلاب تهران، حمله به پیرمرد حامی احمدی‌نژاد در پل سیدخندان، شکستن شیشه و یا خط انداختن با اسپری روی ماشین‌هایی که عکس دکتر احمدی‌نژاد را نصب کرده‌اند، در برخی مناطق جزء آخرین موارد گزارش شده است.

هرچند تعداد اراذل و اوباشی که مشغول ایجاد ناامنی در پایتخت هستند، زیاد نیست اما نحوه حرکات این افراد کاملاً سازماندهی شده به نظر می رسد. رویگردانی قاطبه مردم در مناطق جنوب شهر و مذهبی سبب شده است تا طبق یک برنامه از پیش تعیین شده توسط ستادهای موسوی، حامیان موسوی از تمامی نقاط تهران افراد را به سمت میدان های مرکزی بکشانند و سپس تعدادی از اراذل و اوباش در ازدحام موجود به تهدید و ایجاد رعب بپردازند.

به نظر می رسد، طراحان آشوب در تلاش هستند از همه پتانسیل خود استفاه کنند تا احمدی‌نژاد را از ورود مجدد به «منطقه ممنوعه» بازدارند.

افرادی که رقیب خود را با بنی صدر مقایسه می کنند، اکنون به روش بنی صدر رسماً اعلام فتنه خیابانی کرده و با استفاده از «شعبان بی مخ»ها به جان مردم افتاده اند. طرح علنی بحث «آشوب» و پیگیری این پروژه خطرناک باید با پاسخ بزرگان نظام، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مواجه شود.

حجت الاسلام روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفتگویی که در پایگاه این مرکز منتشر شد، به شبهات طرح شده درباره مناظرات دکتر احمدی نژاد پاسخ داد:

بعضی می‌پرسند آیا نام بردن احمدی‌نژاد از بعضی بزرگان انقلاب به ضرر انقلاب نبود.

ببینید گاهی که ما بین دو مصلحت قرار می‌گیریم، باید مصلحت برتر را در نظر بگیریم، امروز انقلاب اسلامی بین دو واقعیت حفظ شخصیت بزرگان انقلاب و حفظ خود انقلاب قرار گرفته است. قطعاً هیچ‌چیز مانند حفظ انقلاب برتری ندارد و ما باید همه‌چیز را فدای اصل انقلاب اسلامی که نتیجه 1400 سال مبارزه جهاد و شهادت اسلام علوی است، کنیم.

با این حال آیا بهتر نبود کلی مطرح می‌شد و نام اشخاص برده نمی‌شد.

ببینید ما باید به این موضوع عمیق‌تر از این نگاه کنیم. مقام معظم رهبری بارها به بحث خواص و انحرافات آن‌ها اشاره کرده‌اند، مسئله به وجود آمدن عاشورا و کربلا از جمله این عوامل دنیاگرایی خواص است. این یک واقعیت تلخ است که باید اعتراف کنیم عامل اصلی انحراف صدر اسلام و تبدیل خلافت اسلامی به سلطنت اموی همان دنیاگرایی و ثروت‌اندوزی بزرگان انقلاب محمدی(ص) بود.

در مروج‌الذهب مسعودی که مورد قبول همه فرقه‌های اسلامی است بابی را باز کرده بنام «من اقتنا من الصحابه الدور والضیاع» کسانی که از صحابه در صدر اسلام صاحب‌خانه‌ها و زمین و مال و اموال شدند. یک فهرست سرسام‌آوری می‌آورد. از جمله از کسانی که در مقابل امام علی (ع) قرار گرفتند و با آن مظهر عدالت جنگیدند، آنها در طول 25 سال صاحب هزاران رأس اسب و شتر و گوسفند و هزاران درهم و دینار و املاک و کاخ‌ها شدند. در مورد بعضی نوشته است هنگام مرگ شمش‌های طلای آنها با تبر شکسته شد و تقسیم شد. همان‌ها با علی جنگیدند، از معاویه حمایت کردند و نقش اساسی در تغییر حکومت اسلامی به سلطنت اموی و مروانی شدند. آنها این اموال را جز از راه نزدیکی با حکومت به‌دست نیاورند. تنها یک نفر زبان به اعتراض گشود و آن اباذر بود. اگر اصحاب دیگر از ابوذر حمایت می‌کردند، قطعاً ریشه‌ی انحراف خشکیده می‌شد.

مردم نیز بی‌تفاوت شده بودند. اباذر به تبعید رفت و تنها امام علی و امام حسین علیهما السلام او را بدرقه کردند. امام حسین هم در تحلیلی چند روز قبل از عاشورا در خطبه‌ای سخن از تغییر ارزش‌ها گفت و فرمود "ان الناس عبید الدنیا" مردم بنده دنیا شده‌اند و دین تنها لعقی بر زبان شده. یعنی امام حسین (ع) هم ریشه‌‌ی همه فسادها را که منجر به کربلا شد، همان دنیاگرایی دانستند.

با این حال گفته می‌شود، حرمت اشخاص باید حفظ می‌شد.

من این را قبول ندارم، حرمت انقلاب بیش از همه کس هست. شما نگاه کنید عثمان بن حنیف شخصیت والای جهان اسلام است. مجاهدی بزرگ، زاهدی تمام عیار، محابه‌ای علوی و هر چه از عظمت او گفته شود، کم است. وی یک اشتباه کرد بر سر سفره‌ی رنگین سرمایه‌داری بدون حضور فقرا نشست، علی(ع) می‌توانست او را احضار و توبیخ کند، بدون اینکه هیچ کس مطلع شود اما این کار را نکرد، به او نامه‌ای نوشت، توبیخ کرد، نامه منتشر شد، در تاریخ ضبط شد، برای چه؟ برای اینکه عثمان بن حنیف کارگزار حکومت اسلامی بود، باید دیگران عبرت می‌گرفتند، باید این بدعت عملی شکسته می‌شد، جلوی انحراف حکومت اسلامی گرفته می‌شد. باید در طول تاریخ سنت علوی نشان داده می‌شد. امام علی(ع) با کارگزاران دیگرش نیز اینگونه رفتار می‌کرد با اسم و موضوع انحراف.

به نظر شما اقدام احمدی‌نژاد چه پیامدهایی خواهد داشت؟

کار احمدی‌نژاد یک کار علوی و اباذری بود، درد مردم مستضعف بود، ‌عقده‌ی فرو ریخته حزب‌الله و مردم انقلابی ایران بود، به همین جهت موج ایجاد کرد، توازن را به هم زد. مهم‌ترین نتیجه این اقدام علوی لرزاندن ساختار انحراف در انقلاب اسلامی بود که توسط اسلام اشرافیت به وجود آمده بود.

ما نباید چشم را روی واقعیت‌هایی که موجود است، بگذاریم. اگر احمدی‌نژاد نمی‌گفت، تاریخ می‌نوشت و نسل‌های بعدی بر سکوت همگان نفرین می‌کردند. اینکه از میان اصحاب انقلاب، جوانمردی شجاع این تابو را شکست به نسل‌های دردمند انقلاب و آیندگان نشان خواهد داد که انقلاب آنچنان پاک بود و آنقدر پاینده و کمال‌پیما که از درون خود انقلاب، نسل خود انقلابیون جلو این بدعت خطرناک ایستاد و آن را فریاد کشید. اثر دیگر این اقدام، به حاشیه رفتن کسانی بود که چشم طمع به ردای رهبری در آینده دوخته بودند. احمدی‌نژاد لااقل برای 20 سال دیگر این چشم را کور و این امید را به یأس تبدیل کرد.

به نظر من همان طوری که امام خمینی تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامید، این اقدام احمدی‌نژاد هم یک انقلاب درونی را در پی خواهد داشت.

به نظر شما در این موقعیتی که رقابت بین نیروهای خودی و انقلابی وجود دارد آیا موجب تفرقه و تشتت نخواهد شد؟

البته هر جراحی تب هم دارد، نقاهت هم خواهد داشت. ولی این انقلاب، انقلاب خمینی است. این انقلاب بر آمده از ارواح پاکی است. هیچ واژه‌ای جز خلوص الهی تفسیر کننده آن نیست. این انقلاب به گفته خمینی بزرگ، مقدمه حکومت واحد جهانی به رهبری حضرت حجت ارواحنا فداه است و باید هر چه بیشتر پیش می‌رود، خالص‌تر و پاک‌تر شود. من مطمئن هستم در این مقطع زمانی باید تصفیه شویم، آزمایش شویم و مردان و زنان پاک به حرکت ادامه دهند و نسل پاک‌تر انقلاب این امانت را تحویل بگیرند و ناخالص‌ها بمانند.

البته من قبول ندارم جدال امروز، جدال بین دو یا چند فرد است. جدال امروز بین دو اندیشه و دو جریان فکری است. افراد نماد و نماینده این جریانات هستند. امروز شما نگاه کنید در یک طرف اسلام امریکایی، اسلام لیبرال، اسلام اشرافیت، اسلام سرمایه‌داری و اسلام مقرفین تجمع کرده‌اند، کسانی چندین سال به خود و خانواده پرداختند، ارزش‌ها را تضعیف کردند و در مقابل آن‌ها اسلام مستضعفین و اسلام دردمندان و معتقدان به آماده‌سازی حکومت مهدی قرار گرفته‌اند، با نماد و نمایندگی احمدی‌نژاد که مقام معظم رهبری وی را احیاکننده گفتمان انقلاب اسلامی خواند.

اگر نکته‌ای باقی مانده که گفتن آن را ضروری می‌دانید، بفرمایید.

من تذکری به هم لباسان خود و مردم متدین دارم. روحانیون بزرگواری که همواره پیشرو بوده‌اند. مردم متدینی که نقش اساسی در پیروزی انقلاب داشته‌اند، در این مقطع حساس و سرنوشت‌ساز باید بدانند که تعصب لباس را باید کنار بگذاریم. ساده‌انگاری را باید دور بریزیم، از تاریخ باید عبرت بگیریم. 2 سید بزرگوار بهبهانی و طباطبایی در انقلاب مشروطه نیت خیر داشتند اما تحلیل درستی از وقایع نداشتند. پشت سر آنها فرنگی‌مآبان و غرب‌زده‌هایی مثل نقی‌زاده بودند. شیخ فضل‌الله نوری تحلیل عمیقی داشت، به آنها تذکر دادند که اینهایی که پشت سر شما قرار گرفته‌اند نه اعتقاد به اسلام دارند نه روحانیت اگر به قدرت برسند اول مرا خواهند کشت بعد شما را.

همین که مدعیان آزادی‌خواهی به پیروزی رسیدند شیخ فضل‌الله نوری بی‌هیچ گناهی فقط به جرم درک صحیح به چوبه‌دار فرستادند و به شهادت رساندند. درست یک سال بعد بهبهانی را همان‌ها به قتل رساند و طباطبایی را چنان منزوی کردند که در خانه مرد و چند روز بعد متوجه گرگ او شدند. امروز نگاه کنید، تأکید می‌کنم امروز جدال بین افراد نیست. جدال بین دو جریان است، جریانی که 8 سال به ارزش‌های دینی حمله کردند. امام حسین را هم مصون از بی‌احترامی نگذاشتند. مبادا خدای نخواسته با ساده‌انگاری و یا داشتن ایرادهای جزیی و سطحی و بی‌تفاوتی اجازه دهیم، بار دیگر همان وقایع تلخ تکرار شود که قطعاً پاسخی نزد خداوند نخواهیم داشت.

محمود احمدی‌نژاد گفت: تهمت زنندگان به دولت در جلسات مخفی و حزبی که خبر دقیق و مو به موی آن را در اختیار داریم، ‌گفته‌اند در انتخابات باید دولت را با شدیدترین آمار ساختگی به دروغ‌گویی متهم کرد.

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور طی سخنانی در اجتماع عظیم و پرشور مردم تهران که از میدان انقلاب تا مسجد دانشگاه شریف حضور پیدا کرده بودند، با برشمردن ویژگی‌های مردم تهران گفت: مردم عزیز تهران پیشگامان پاکی، عدالت و سرافرازی ملت بزرگ ایران هستند و سلام خدا بر شما انسان‌های هوشمند، شایسته و آرمانی که با صلابت در سنگر صیانت از استقلال، عزت و شرف ملت ایران ایستاده‌اید و سلام بر مردم تهران و همه شما عاشقان که امروز در اینجا حضور پیدا کرده‌اید.

وی افزود: شما 30 سال است که در سنگر انقلاب در برابر هم مفسدان، ‌مستکبران و زیاده‌خواهان ایستاده‌اید و همه خستگی‌ها را تحمل و دشمن را خسته کرده‌اید.

رئیس‌جمهور با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت:‌ انتخابات در کشور ما مسئله بسیار مهمی است و تنها انتخاب یک فرد نیست بلکه در ایران انتخابات تجمیع همه اراده‌ها و ‌همت‌های بزرگ است و انتخابات برای ملت ایران یک پرش بلندتر به سمت قله‌های پیشرفت و تعالی و یک تصمیم سرنوشت‌ساز و یک انتخاب بزرگ است که از سوی ملت شکل می‌گیرد و مانند کشورهای غربی نیست که 2 الی 3 حزب با استفاده از تبلیغات پیچیده قدرت را در دست می‌گیرد.

احمدی‌نژاد همچنین ادامه داد: ‌انتخابات در ایران جاری شدن اراده‌های ملت در اداره کشور و آینده آن است.

وی با اشاره به صحنه انتخابات امسال تصریح کرد: در انتخابات داوطلبان باید حضور پیدا کنند و برنامه‌های خود را ارائه کنند و اندیشه‌های خود را مطرح کنند تا ملت در یک فضای منطقی با مقایسه بین افراد بهترین را انتخاب کنند اما صحنه انتخابات امروز از 3 ماه قبل با شدت بیشتر علیه ملت و برگزیده شما سازماندهی شد و توهین‌ها و اهانت‌ها به اوج خود رسید و معلوم است که صحنه، صحنه رقابت نبوده بلکه سازماندهی یک جنگ روانی علیه ملت است.

رئیس‌جمهور با اشاره به قانون انتخابات اظهار داشت: بر طبق قانون انتخابات هیچ کس حق ندارد علیه نامزد دیگر سخن بگوید اما آنها همه صحبت‌هایشان علیه یک نفر بود و طبق قانون باید تبلیغات در 3 هفته مجاز انجام شود اما از 3 ماه قبل آنها تبلیغات را آغاز کردند و بر طبق قانون که نباید به رئیس‌جمهور توهین شود آنها به رئیس‌جمهور توهین کردند و این امر جرم است و طبق قانون باید آن فرد مجازات شود و مجازات آن فرد زندان است.

احمدی‌نژاد تأکید کرد:‌ ما نسبت به دیگران هیچ بحثی نداریم و تنها حرف خود را بیان می کنیم و در اینجا خواهم گفت که سؤال این است که چرا آنها به جای یک رقابت منطقی و سالم و ارائه برنامه خود روش تخریب را در پیش گرفته‌اید و چرا به جای ارائه برنامه روش جنگ روانی را انتخاب کرده‌اید.

وی با اشاره به دلایل توهین‌ها و اتهامات برخی افراد علیه دولت بیان داشت: آنها مشاهده کرده‌اند که اگر وارد بحث کارشناسی با این دولت شوند و آمارهای گذشته و امروز با هم مقایسه شود و عملکرد 3 دولت متحد را در برابر یک دولت به بحث بگذاریم، در هر زمینه‌ای که وارد شوند مشاهده می‌کنند که عملکرد این دولت افتخارآمیز و قابل مقایسه با آنها نیست و آنها مشاهده کرده‌اند که در طول 4 سال با حضور آگاهانه ملت و حرکت آنها پشت سر رهبری افتخارات زیادی کسب شده که در دوران این 24 سال اخیر بی‌نظیر است و آنها هیچ نقشی در این افتخارات ایفا نکردند و مدام در مقابل ملت قرار داشتند و این امر را در مسئله هسته‌ای همه به یاد داریم.

رئیس‌جمهور با اشاره به متحد شدن برخی افراد در داخل با دشمنان خاطر نشان کرد: ‌در ماجرای هسته‌ای وقتی دشمنان با تهدید و تحریم قطعنامه صادر کردند و با شلوغ بازی قصد شکستن اراده ملت را داشتند، این افراد به جای همراهی با ملت کنار دشمن ایستادند و علیه ملت و منافع ملت موضع‌گیری کردند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ‌زمانی که اولین قطعنامه صادر شد، آنها اعلام کردند که بحران اقتصادی برای ایران ایجاد می‌کنند و برخی افراد در داخل با ثروت‌های انبوه خود وارد بازار مسکن شدند و آن بحران را در این بخش به وجود آوردند و در آن زمان حساس با جوسازی موضوع گوجه‌فرنگی را به مسئله اول کشور تبدیل کردند.

وی ادامه داد: آنها هر روز با سخنرانی‌ها و تیترهای رسانه‌هایشان می‌گفتند که ما نیازی به انرژی هسته‌ای نداریم و کشور در خطر است. آنها در حقیقت با بیان این سخنان حرف‌های بوش را به زبان فارسی ترجمه می‌کردند چرا که بوش اعلام کرده بود که انرژی هسته‌ای به ضرر ایران است و شما کارهای مهمتری دارید لذا هسته‌ای را کنار بگذارید و آنها عین همین صحبت‌های بوش را در روزنامه‌ها و تریبون‌ها منتشر می‌کردند و این افرادی که امروز در برابر برادر کوچک شما متحد هستند همین کار را کردند اما ملت ایران با ایستادگی هسته‌ای شد و امروز ایران در حالی هسته‌ای شده است که آنها در این افتخار بزرگ ملت ایران شرکت نداشتند.

رئیس‌جمهور با اشاره به سومین دلیل تخریب‌ها و تهمت‌ها علیه دولت بیان داشت: اگر در این فضا مقایسه‌ای اتفاق افتاد و معلوم می‌شد که ملت ایران ظرف 4 سال چه دستاوردهای بزرگی دارند آنها زیر سوال می‌رفتند و از آنها سوال می‌شد که شما در آن 16 سال و آن 4 سال چه کردید و کارنامه خود را ارائه کنید و پاسخ دهید که با پول و ثروت مردم و بیت‌المال چه کارهایی انجام داده‌اید و آنها می‌دانند که وقتی مردم متوجه شوند که در عرض 4 سال به اندازه دو برابر دولت‌های قبل در بخش عمرانی و اقتصادی کار صورت گرفته زیر سوال می‌روند لذا باید بعد از انتخابات در محضر ملت ایران نسبت به عملکرد خود پاسخ دهند.

احمدی‌نژاد با اشاره به چهارمین دلیل تخریب‌ها و توهین‌ها علیه دولت افزود: روشن است که در چند سال قبل تنها 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی شد اما در این دولت 50 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذای صنعتی صورت گرفت و آنها باید پاسخ دهند که وام‌های 50،60، 100 و 700 میلیاردی را در اختیار چه کسانی قرار داده‌اند و امروز تنها در جنگ روانی با دروغ و تهمت قصد منحرف کردن افراد را دارند.

وی توهین‌ها و تهمت‌های آنها علیه دولت را بازگشت به روش هیتلری دانست و گفت: آنها راه اثر بر محیط را می‌دانستند و آنها با بیان دروغ و تهمت و تکرار آن به طور گسترده آن را به یک اصل تبدیل کردند و آنها از روش مشاور هیتلر استفاده کردند که معتقد بود برای اینکه ذهن و چشم ملت را خیره کنیم باید دروغ‌های بزرگ را در حجم وسیع در جامعه منعکس کنید تا حافظه تاریخی مردم از بین نرود و حافظه حال حاضر آنها وجود داشته باشد تا بتوانند این حافظه حال حاضر را به سمت هدف مطلوب هدایت کنند و آنها شیوه هیتلری را علیه دولت و ملت بکار گرفته‌اند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: آنها با یک نفر کار ندارند و مسئله آنها تنها احمدی‌نژاد نیست بلکه آنها می‌خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند چرا که گناه ملت ایران این است که دست به انتخاب جدیدی زده و منطقه ممنوعه را شکسته و یک نه بزرگ به دروغ‌گویان و مفسدان نشان داده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در همه دولت‌ها ضعف وجود دارد خاطر نشان کرد: بحث اینکه در جایی ضعف وجود دارد یا نه مطرح نیست بلکه آنها می‌خواهند از ملت انتقام بگیرند اما ملت مجددا با یک نه دیگر آنها را به اعماق تاریخ روانه خواهد کرد.

وی با اشاره به جلسات مخفی دروغ‌گویان و تهمت‌زنان به دولت گفت:‌ آنها در جلسات مخفی و حزبی خود که خبر دقیق و مو به موی آن در اختیار ما است، ‌گفته‌اند که در موضوع انتخابات باید دائما حمله کنیم و دولت را با شدیدترین آمار ساختگی به دروغ‌گویی متهم کنیم و آنان امروز دولت را به دروغ‌گویی متهم کردند و از طرف دیگر می‌گویند تو چرا این قدر شجاع هستی و می‌گویند چرا تا به این حد به میان مردم و استان‌ها و روستاها می‌روید؟

احمدی‌نژاد در پاسخ به این افراد گفت: آنها بدانند که دروغ‌گو، خائن و خائن ترسو است و فقط انسان‌های بزدل هستند که در اعمال نظرها به دروغ متوسل می‌شوند و آیا شما مردم در این 4 سال از فرزند کوچک خود ترسی دیده‌اید؟ اما بدانید که این دولت متکی به خدا و ملت و زبان ملت است و اگر این ملت ترسو است، دولت او هم ترسو است اما دنیا اعتراف کرده که شجاع‌ترین ملت‌ها ملت ایران است.

رئیس‌جمهور گفت: آنها یک آمار را جعل کرده و برای مردم به نمایش گذاشتند. سالها را در این آمارها عوض کرده و سال 83 که متعلق به خودشان بود را به حساب این دولت گذاشتند. آنها سالها را یکی پس از دیگری به عقب آوردند تا تناسب بر هم بخورد و نماد پایه را عوض کردند تا اندازه نمودار غیر واقعی بشود.

دکتر احمدی‌نژاد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به یکی از افراد توهین‌کننده به دولت گفت: یکی از همین افراد که امروز به دولت توهین می‌کند، قرار بود برای یک جلسه به سازمان ملل و بعد از آن به اروپا برود اما به او خبر دادند که برخی می‌خواهند در برابر محل اجلاس که شما عازم آن هستید، تظاهرات کنند و شعار بدهند و او با شنیدن این حرف سفرش را به آن کشور برای شرکت در آن اجلاس لغو کرد اما بنده از سفر اول تا چهارم، هر بار که رسانه‌های آمریکایی به صراحت اعلام کردند که اگر احمدی‌نژاد به سازمان ملل بیاید او را بازداشت و محاکمه می‌کنیم، به نمایندگی از شما ملت پاسخ دادم که آمریکایی‌ها که چیزی نیستند، حتی اگر قدرت‌های فاسد، بمب‌ها و سلاح‌ها مهیا شود و بنده را نشانه بگیرد من برای رساندن پیام خود به جهان حتما در این اجلاس شرکت خواهم کرد.

وی با ذکر یک خاطره اظهار داشت: حتی در سفر اول به آمریکا، وزیر خارجه دولت قبل پیش من آمد و گفت که‌ آیا می‌خواهی در نشست سازمان ملل شرکت کنی و زمانی که پاسخ مثبت از من شنید گفت که ‌آنها گفته‌اند که تو را زندانی می‌کنند و تظاهرات به راه می‌اندازند، لذا توصیه می‌کنم که شما در این اجلاس شرکت نکنید، اما من به آن شخص به نمایندگی از شما ملت، همان پاسخ بالا را دادم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سخنرانی در دانشگاه کلمبیا گفت: در این دانشگاه یکی از مسئولان آمریکایی در تلویزیون گفت که رئیس دانشگاه اشتباه کرده و ما احمدی‌نژاد را دستگیر و مجازات می‌کنیم و این امر به حدی بود که برخی به من گفتند که این جلسه را لغو کن و من به او پاسخ دادم که آنها صدها دروغ علیه من را منتشر می‌کنند، لذا باید به آنجا برویم و مطمئن باشید که پیروزی برای ملت ایران خواهد بود.

رئیس‌جمهور با اشاره به عمل خلاف برخی کاندیداها در مناظره‌ها و صحبت از کاندیدای غائب، گفت: چون آنها خلاف قانون عمل کردند من امشب به مدت 45 دقیقه در مورد توهین‌ها و تهمت‌ها با مردم صحبت خواهم کرد و در موردی صحبت خواهم کرد که آنها یک نمونه آمار را جعل کرده و برای مردم به نمایش گذاشتند و سالها را در این آمارها عوض کردند و سال 83 که متعلق به خودشان بود را به حساب این دولت گذاشتند و سالها را یکی پس از دیگری به عقب آوردند تا تناسب بر هم بخورد و این نماد پایه را عوض کردند تا اندازه نمودار غیر واقعی بشود، که من در صحبت امشب این موضوع را تشریح خواهم کرد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به ارائه پرونده تحصیلی جعلی یکی از توهین‌کنندگان به دولت گفت: من در مناظره یک مدرک تحصیلی را نشان دادم و به آن فرد گفتم که آیا آن را می شناسی یا نه؟ و حتی از او اجازه گرفتم تا آن پرونده را تشریح کنم و بیش از دو بار سوال خودم را پرسیدم و او جواب مثبت داد، اما زمانی که فهمید آن پرونده برای خانم اوست، ناراحت شد در حالی که اگر آن پرونده برای یک خانم دیگری بود، او ناراحت و عصبانی نمی‌شد.

وی افزود: تمام حرف من این بود که مگر می‌شود یک نفر قبل از اینکه فوق لیسانس بگیرد وارد مقطع دکترا شود و همزمان که کارمند است، در 2 رشته فوق لیسانس بگیرد و این امر خلاف قانون است و من این موضوع را امشب به طور کامل تشریح خواهم کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به هیئت علمی بودن خود گفت: من عضو هیئت علمی با پایه 21 سال هستم و می دانم که عضو هیئت علمی شدن مراحل مختلفی دارد و باید آن فرد چند سال مقاله و کتاب بدهد تا بتواند مربی شود و بعد از آن باید 5 سال زحمت بکشد و کار علمی و پژوهشی انجام بدهد و ارزیابی بشود تا استادیار شود و باید چند سال بعد از آن مقاله علمی و کتاب بنویسد تا بعد از 5 سال بتواند دانشیار شود و قانون این است که فردی که می‌خواهد استادیار بشود باید دکترا داشته باشد.

احمدی‌نژاد در ادامه اظهار داشت: چه طور است که یک خانم در مدت کوتاهی و بعد از دریافت فوق لیسانس، بلافاصله استادیار و کمتر از دو سال رئیس دانشگاه می شود و چه طور است که خانمی ظرف 3 سال فوق لیسانس و دکترا را دریافت می‌کند و هم استادیار و رئیس دانشگاه می‌شود و این امر تماماً خلاف قانون،‌ تبعیض و رانت‌خواری است.

وی خطاب به دانشگاه آزاد گفت:‌ در دانشگاه آزاد صدها هزار دانشجو در حال زحمت کشیدن هستند و آنها شب تا صبح تلاش می‌کنند تا لیسانس و دکترا بگیرند و از خواب و خوراک خود می‌زنند، چگونه است که در یک دانشگاه برای برخی نورچشمی‌ها بدون اینکه در کنکور شرکت کنند یا سر کلاس بروند مدرک دکترا داده می‌شود؟ با دادن این مدارک، به تحصیلات اساتید و دانشجویان زحمت‌کش آسیب می‌زنند و من ده‌ها هزار نامه از دانشجویان و خانواده آنها دارم که از شهریه سنگین گله کرده‌اند و حرف من این است که این شهریه برای دانشجو و استاد دانشگاه است و برخی به چه حقی این پول را صرف انتخابات و عرصه‌های سیاسی می‌کنند؟

رئیس‌جمهور با اشاره به توزیع سی‌دی های تخریبی علیه وی گفت:‌ میلیون‌ها سی دی علیه من به عنوان 90 سیاسی منتشر کرده‌اند که محل چاپ و تکثیر آنها معلوم است و آنها با بریدن مطالب در این سی دی می‌خواهند مرا خرافاتی جلوه دهند و درحالی که ما از امام زمان و پیامبران اسم می‌بریم، می‌گویند که ما خرافی هستیم اما خود آنها به یک تکه پارچه متوسل می‌شوند.

احمدی‌نژاد با اشاره به انتشار برخی بروشورهای تخریبی علیه دولت گفت: آنها نموداری منتشر کردند و من را به هزار فامیل متهم کرده‌اند و پاسخ این است که ما عجب باجناق‌های جدیدی پیدا کرده‌ایم ! یک زمانی می‌گفتند که من داماد آیت‌الله یزدی و جنتی هستم اما همه می‌دانند که آیت‌الله جنتی اصلاً دختری ندارد که من داماد او باشم و پدر همسر من سیدی بود که در سال 72 در اثر یک سانحه رانندگی دار فانی را وداع گفت و آنها در تهمتی دیگر به من می‌گویند احمدی‌مقدم و زریبافان و چند نفر دیگر باجناق من هستند، اما بنده تنها 3 باجناق دارم یکی در کارخانه شیر تهران، دیگری هنرمند نقاش و سومی یک بازنشسته و یک کوهنورد و ورزشکار حرفه‌ای است و آنها اینقدر ناشی بودند که آقای محرابیان وزیر صنایع را خواهرزاده من معرفی کردند، اما کسانی که به این کارها متوسل می‌شوند ما را متهم به دروغ‌‌گویی می‌کنند در حالی که هیچ کدام از ادعاهای آنها حقیقت ندارد.

رئیس‌جمهور خطاب به برخی مدعیان گفت: شما شجاعت رفتن به میان ملت ایران را ندارید و برای اینکه بگویید با مردم هستید، نمایشنامه طراحی می‌کنید.

دکتر احمدی نژاد ادامه داد: در سال 83 دولت قبل که حامی این افراد در انتخابات است، رسماً اعلام کرد که سازمان چای منحل شده و به کشاورزان گفت که هر هکتار از زمین‌ تان را 700 هزار تومان می‌خریم تا بتوانند باغ‌ها را منهدم کنند و 210 تن چای بیت المال را که در انبارها خراب شده بود، تحویل ما دادند اما ما در این دولت سازمان چای را احیا کردیم و 210 تن چای را اصلاح و در بازار خارجی به فروش رساندیم که مقداری از آن باقی مانده است، اما امروز همان افراد که فرق باغ با مزرعه را در زمین چای کاری نمی‌دانند دولت را متهم به خراب کردن وضع چای می‌کنند.

وی افزود: آنها همین طور که در در مسکن دخالت کردند. یک شرکتی به نام گلستان ایجاد کردند و با یک طراحی، برنج ها را از بازار جمع کردند و گفتند که نمک، چای و برنج قحطی شده و باعث آن شدند که برنج به قیمت 5 هزار تومان در بازار به فروش برسد. اما این دولت با یک مدیریت صحیح قیمت را اصلاح کرد و آنها در سال 64 ایست بازرسی در مناطق برنج گذاشتند و اگر کسی بیش از 20 کیلو برنج حمل می کرد، او را دستگیر و برنجش را ضبط می‌کردند و آنهایی که به کشاورزی گیلان آسیب زدند، امروز مدعی دولت هستند.

رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: آنها در سال 66 می‌خواستند که هندوانه را کوپنی کنند و برای اختلاف یک تومان در قیمت هندوانه، صدها تریلری را در خیابانها نگه داشتند و این امر آنقدر در گرمای مرداد 66 ادامه یافت که آن هندوانه ها گندید و پوسید و در همین تهران به هر خانواده یک هندوانه آن هم با دفترچه بسیج می‌دادند و اگر یک هندوانه سفید از آب در می آمد آن خانواده از خوردن هندوانه محروم می‌شد.

احمدی نژاد با اشاره به تخریب های امروز گفت: برخی می‌گویند که آبروی نظام از بین رفته است اما پاسخ این است که نظام همین مردم هستند که در صحنه حضور دارند و به لطف خداوند تا آخرین لحظه در صحنه خواهند ماند و آن چیزی که امروز به خطر افتاده است منافع عده‌ای قلیل است.

وی افزود: برخی امروز خود را مالک نظام و ملت و حتی بالاتر از آن می‌دانند و خود را فوق قانون تصور می‌کنند اما در مناظره که اولین چیزش قانون است، علیه فردی که حضور ندارد سخن می‌گویند و چون در حضور آن شخص پاسخی برای گفتن ندارند و اصطلاحاً کم می‌آورند فردای آن شب بر خلاف قانون مطالبی که برای آنها برخی افراد نوشته اند را می‌خوانند و می‌گویند که کشور به خطر افتاده اما مثال این افراد مثال آن مورچه‌ای که در لیوان آب افتاده و فریاد می‌زند که دنیا را سیل برداشته است و آب دارد دنیا را می‌‌برد. اما این سیل ملت ایران متکبران و متجاوزان به بیت المال و دست اندازان را نیز با خود می‌شورد و می‌برد.

رئیس جمهور با اشاره به شعار برخی از این افراد در خصوص تغییر گفت: آنها نمی دانند که تنها نماد، تغییر این دولت است و شما نه به دنبال پیشرفت بلکه به دنبال ارتجاع هستید و از خودتان و یارانتان معلوم است که این هدف را دنبال می‌کنید و شما از همان افرادی در دولتتان استفاده می‌کنید که 20 سال پیش هم حضور داشتند اما تغییر متعلق به ملت است و به لطف خدا تغییر به لطف ملت ادامه پیدا خواهد کرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه هر دولتی مشکلاتی دارد، گفت: آنها به ما می‌گویند که اشتباهاتی دارید و ما آن را نفی نمی‌کنیم چرا که ضعف و اشتباه در همه دولت‌ها وجود دارد و اگر کشور مشکل نداشت، لازم نبود که خادم شما و همکاران من 24 ساعته در کشور کار کنند.

وی با اشاره به یکی از مشکلات اساسی دولت گفت: یکی از بزرگترین اشکالات دولت نهم این است که برخی از دوستان شما را در دولت نگه داشت و آنها به این دولت ضربه زدند، اما مطمئن باشید که در دولت بعدی دیگر از این اشتباهات تکرار نمی‌شود و دیگر دوستان شما هیچ جایی در این دولت نخواهند داشت.

رئیس جمهور ادامه اظهار داشت: افرادی که توهین و تهمت می‌زنند، تصور می‌کنند که با این تهمت ها می‌توانند مانع حرکت ملت شوند اما بدانند که من و همه ملت ایران گلو‌های خود را برای آماج تهمت‌ها و توهین های شما آماده کرده‌ایم اما برای امضای یک سند و یک ریال علیه ملت تسلیم در برابر آنها نخواهیم شد.

احمدی نژاد با اشاره به سفرهای استانی دولت به شهرهای مختلف گفت: با این حرفها معلوم شد که چقدر آنها با درد ملت آشنا هستند و در حالی که ما به شهرها و روستاها رفته‌ایم آنها در آنجا تجمع می‌کنند و رئیس جمهور قبل و دختر رئیس جمهور اسبق سخنرانی می‌کند و می‌گوید که وقتی دولت از حقوق ملت دفاع می‌کند و به روستاها و شهرهای مختلف سرکشی می‌کند، ما احساس حقارت می‌کنیم اما من به آنها پاسخ می‌دهیم که شما شجاعت رفتن به میان ملت ایران را ندارید و آنها برای اینکه بگویند با مردم هستند، نمایشنامه طراحی می‌کنند و یک وقت یک آقایی سوار بر اتوبوس می‌شود و یک بار دیگر همان آقا در صف مردم می‌ایستد و یک بار دیگر نیز با تلفن به عنوان ارتباط با مردم عمل می‌کند.

رئیس‌جمهور افزود: اما آنها بدانند که نمایندگان من به عنوان خادم ملت 24 ساعت میان مردم هستند و به این امر افتخار می‌کنند و علت این است که این دولت خود را نه آقا، بلکه نوکر می‌داند. کسانی بین مردم نمی‌روند که آلوده هستند و حق ملت را خورده‌اند. من به آنها پیشنهاد می‌کنم که اگر راست می‌گویید بیاید با هم به میان مردم برویم تا ببینیم راجع به ما چه می‌گویند.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور گفت: همه شما مشاهده کردید که افرادی که از مجرمان و محکومان مالی پول نقد دریافت کرده‌اند برای توجیه این عمل خود علما، امام و عالمان فداکار و ساده زیست را زیر سوال می‌برند تا دنیا طلبی و کثافت کاری خود را پنهان کنند اما ملت ایران هوشیار است و مرز بین عالمان خدوم، مومن و ساده زیست را از یک عده‌‌ سودجو و سوء استفاده گر جدا خواهد کرد.

رئیس جمهور در خصوص برخی آقازاده ها که ظرف چند سال میلیارد شده‌اند، گفت: سوال من از این افراد که فرزندانشان در کمترین زمان میلیاردر شده اند، این است که چرا هیچ کس از فرزندان رهبری حرفی نمی‌زند ؟ چرا که مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین گفتند که من و شما همان طلبه و معلم پس از انقلاب هستیم و نباید مثل اشراف گران حرکت کنیم. مگر اشراف‌گری چگونه است؟ آیا اینکه بگوییم ما ریشه داریم و اشراف گران طاغوت ریشه نداشتند کافی است ؟ اما برخی 4 الی 5 بچه دارند و فقط آنها مدام به خارج سفر می‌کنند اما حرف ما این نیست که خارج رفتن بد است. ما باید به جایی برسیم که همه ایرانیان همه دنیا را بگردند و خداوند را شاکر باشند.

احمدی نژاد ادامه داد: برخی از فرزندان این آقایان فقط در یک سال بیش از 120 بار در مجموع به خارج سفر کرده اند و این افراد زمانی که سفر می‌کنند چندین نفر هم با خود می‌برند تا جمع و جورشان کند و برخی از آنها حتی خریدهای خود را نه از بازارهای تهران بلکه از بازار لندن انجام می‌دهند و بعد سر انقلاب اسلامی هم منت می‌گذارند.

وی با اشاره به صحبت یکی از این آقازاده ها در ورزشگاه 10 هزار نفری گفت: یکی از این همین آقازاده ها که دختر این فرد است، صریحا اعلام کرده است که دولت اصلاحات ادامه دولت پدر او است اما دولت نهم راه آنها را قطع کرده و به همین خاطر از فلان آقا حمایت می‌کنند تا این مسیر یعنی مسیر پدرش برقرار باشد و آنها به دنبال برگرداندن انقلاب به مسیر انحرافی هستند اما مردم اجازه نمی‌دهند انحرافی در انقلاب ایجاد شود.

رئیس جمهور با اشاره به شدت گرفتن توهین ها و تخریب ها در چند روز باقی مانده به انتخابات گفت: ما خبر داریم که آنها به شدت نگران هستند و متوجه شده‌اند که صحنه را از دست داده‌اند لذا به دنبال تشنج در جامعه هستند و من به حامیان توصیه می‌کنم که آرامش خود را حفظ کنید که ما نه توهین و نه تهمت داریم . منطقی که ما داریم بر همه بداخلاقی‌ها غلبه می‌کند و توسل به اهل بیت رمز پیروزی است و هیچ وقت دعا را فراموش نکنید.

احمدی نژاد با اشاره به ادعاهای دروغین در خصوص عدم کمک دولت نهم به متروی تهران گفت: در این دولت بیش از 4 و نیم برابر دولت‌های قبل به متروی تهران کمک مالی شده است اما آنها دائما می‌گویند که دولت پول نمی دهد در حالی که دولت قبل طی 4 سال فقط 950 دستگاه اتوبوس به تهران داد که بخشی از آن را زمانی که بنده در شهرداری حضور داشتم، می‌رفتم در کارخانه‌ ایران خودرو و دیگر کارخانه‌های اتوبوس سازی می‌نشستم و یکی یکی اتوبوس‌ها را می‌گرفتم اما در دولت نهم 3 هزار و 900 اتوبوس به تهران اختصاص داده شده که هر کدام از آنها 82.5 درصد یارانه دارد و تقریبا به صورت مجانی وارد تهران شده است.

رئیس‌جمهور در پایان و با تقدیر از موج عظیم مردم تهران در حمایت از خود گفت: شما در دوره اول و دوم انتخابات نهم باعث شدید تا کار تمام شود و امروز با این جمعیت عظیم ایستاده اید و من به عنوان خادم و قطره ای در دریای زلال مواج و پاک شما از شما مردم و ملت ایران تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

نظرات کاربران:

به گزارش گام سوم، حجت الاسلام و المسلمین تحریری از اساتید به نام فلسفه، تفسیر و اخلاق حوزه علمیه قم، در پاسخ به سوال جمعی از طلاب مبنی بر اینکه آیا افشای مفسدان مانعی دارد؟ گفت: اگر جرمشان ثابت شده باشد مانعی ندارد. وی در ادامه در پاسخ این سوال که آیا این جرم باید در دادگاه ثابت شده باشد یا اینکه اگر جرمش واضح باشد ولی در دادگاه به دلایلی ثابت نشده باشد مانعی ندارد؟ گفت: این مسائل بسته به نظر رهبری دارد که می توان گفت از نظر ایشان مانعی ندارد والا خود ایشان نسبت به این مساله موضع می گرفتند ولی ما دیدیم هیچ موضعی نگرفتند اگر این کار درست نبود با توجه به اهمیت مساله لا اقل باید با کنایه متذکر می شدند.

ایشان در پاسخ به سوال دیگری که نظر ایشان را در مورد جنبه اخلاقی مسئله جویا شد، گفتند: اخلاق حکومتی غیر از اخلاق فردی است و احکام خاص خودش را دارد. امیر المومنین کارگزاران فاسد را اسم می برد و علنا نام می بردند تا کسی جرات نکند به بیت المال دست درازی کند. امر به معروف هر جایی به حساب خودش است.

همچنین حجت الاسلام ثقفی، استاد حوزه و دانشگاه در جواب سوال گام سوم مبنی بر اینکه آیا بهتر نبود آقای احمدی ن‍ژاد از طریق قانونی وارد مسئله مفسدان می شدند؟ گفت: 30 سال است اینها کشور و قانون را بلعیده اند، 30 سال است اینها قانون را قورت داده اند، حالا ما با آیین دادرسی موضع بگیریم! اینها آیین دادرسی را بلعیده اند! اینجا مشکل قانونی وجود نداشت (که مثلا باید متهم در دادگاه حضور داشته باشد.) کدام دادگاه؟ کدام متهم؟

وی همچنین اظهار داشت: باید به سمت جرم های بزرگ در کشور برویم. مقام معظم رهبری گفتند که بعضی ها به دنبال ساختارند و بعضی ها به دنبال پوسته . آقا می گویند قانون دانان قانون شکن! کسانی که قانون را دور می زنند. باید دنبال اینها بود. اینها باید اینطور افشا شوند. کار آقای احمدی نژاد دستاورد بزرگی بود.تا اصل فساد و ام الفساد در این کشور حل نشود، بقیه هم حل نمی شود، و انتخابات بهترین فرصت برای بیان برخی حرفها است.

مگر مقام معظم رهبری به نامزدها نگفتند که بی انصافی نکنید! مگر ایشان نگفتند که اطلاعات غلط دارید؛ اطلاعات غلط به شما می دهند؛ دارید بی انصافی می کنید؛ اینها از رو نرفتند و ادامه دادند و هنوز هم ادامه می دهند. ایشان وقتی اینچنین تذکر می دهند بالاخره یک ماجرایی وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رجایی رییس گروه اقتصاد انجمن های علمی حوزه علمیه قم در پاسخ به سوال خبرنگار گام سوم مبنی بر اینکه آیا اعلام اسامی مفسدان اقتصادی از جهت اقتصادی فایده ای دارد؟ گفت: بله یک فایده اش این است که امنیت اقتصادی مفسدان به خطر افتد و دیگران نتوانند به راحتی هر کاری که دلشان خواست انجام دهند. فایده دیگرش هم این است که مدیران ارشد هم دست و پایشان را جمع کنند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که این کار در سیره حاکمان اسلامی هم دیده می شود؟ گفت: بله. امیر امومنین(ع) با شدت در برابر دست اندازان به بیت المال ایستادگی می کردند و می فرمودند: اگر اموال بیت المال را مهر زنهایتان کرده باشید یا با آنها کنیز خریده باشید والله برمی گردانم.

وی همچنین در این مورد که آیا این کار وظیفه رئیس حمهور است گفت: ممکن است بگویید این وظیفه، وظیفه قوه قضاییه است ولی اگر این قوه قضاییه شهامت لازم را به خرج نداد تکلیف چیست؟ همه باید ساکت بنشینیم؟ ببرند و بخورند.

وی در بیان خاطره ای در این مورد گفت: من در یکی از جلساتی که مدیران بانکها با یکی از مسئولین رده بالا داشتند حضور داشتم. ایشان به بانکها اعلام کرد لیست تمام کسانی که تسهیلات بالای 10 میلیارد گرفته اند و تا کنون برنگردانده اند را اعلام کنند تا سبب برنگرداندن پولها ، مشخص شود. اگر در طول پروژه با مشکل مواجه شده اند به آنها کمک شود و اگر این پول را خورده اند وبنای برگرداندن ندارند اقدام شود. اسمها یکی یکی آمد . یکی از این آقایان 25 میلیارد تسهیلات گرفته بود. وقتی به او گفتند تکلیف این پولها چه می شود؟ نسبت به 5 میلیارد گفت: ما با هم بی حسابیم، چون همین که من آمده ام از بانک شما وام گرفته ام تبلیغی است برای باتک شما، لذا با هم بی حساب می شویم. این مملکت علوی است؟

همچنین دکتر عباسی معاونت آموزش حوزه علمیه قم در مورد مناظره 13 خرداد گفت: به نظر می رسد این مناظره یک نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود. بعضی از مشکلاتی که در طی این سی سال در نظام مدیریتی کشور پیدا شده بود با این صراحت گفته نشده بود. چنانچه دکتر هم در صحبتهایشان اشاره کردند یک حلقه بسته مدیریتی در این سال ها شکل گرفته بود که اجازه وارد شدن به دیگران را نمی داد. انتخابات قبلی به معنای شکسته شدن این حلقه بود. طبیعی است که این مجموعه تصمیم بگیرند دوباره یک سری افراد را برگردانند. آقای احمدی نژاد نشان دادند که شخص خاصی در مقابل ایشان نیست بلکه یک مجموعه در مقابل ایشان صف کشیده اند.

وی در مورد مطرح شدن اسامی مفسدین اظهار داشت:البته شاید یک مقداری غیر متعارف باشد. ما باید عقبه این کار را بررسی کنیم تا ببینیم چرا آقای احمدی نژاد ناچار شد به این شکل که امروز دیدیم وارد این قضیه شوند. ما می بینیم طی این چهار سال تقریبا تمامی تشکیلاتی که در اختیار آن مجموعه مدیریتی بود از رسانه ها و بانک ها و ابزارهای قدرت و اقتصادی در پی ضربه زدن به انتخاب مردم بوده است. امروز هم این ها با صراحت تمام بر ضد ایشان تبلیغ می کنند. آقای احمدی نژاد خواستند نشان دهند که پشت صحنه انتخابات دهم کیست و چه کانون هایی دارند صحنه گردانی می کنند. اگر ایشان می خواستند به صورت مطلق و با ابهام سخن بگویند قاعدتا مورد اشکال قرار می گرفتند که این ها توهم و توطئه است. برای روشنگری نیاز به نام بردن بود. اما به نظر می رسد کسانی که اشکال می کنند باید یک بار دیگر این مناظره را دقیقا ببینند، چون غیر از بخش ابتدایی که ایشان مجبور بود نام ببرد در سایر موارد در برابر اتهاماتی که به ایشان وارد می شد ایشان مجبور بود برای رفع اتهامات اسامی افرادی را ذکر کند.

وی همچنین در مورد اتهامات پایانی میرحسین موسوی اظهار داشت: آقای موسوی در تمام مدت مناظره سخن اثباتی نیاورده بودند. عده ای از اتهاماتی که قبلا هم در طی این چند ماه گفته بودند را مرور کردند. و چون در پایان مناظره ایشان به عنوان یک چهره ضعیف و مستاصل و ناتوان در مقابل آقای احمدی نژاد ظاهر شد طبیعی است که چاره ای ندارد جز اینکه برگردد و یک بار دیگر مصادیقی از آن اتهامات را بیان کند. این یک حرکت طبیعی است برای شخص ناتوانی که در حال ترک مناظره است. و این جای نگرانی نیست چون برداشت کلی مردم از مناظره این بود که عرض کردم. فرصت برای آقای احمدی نژاد باید منظور شود تا جبران کنند. همین اتهامات را آقای موسوی در مناظره با آقای رضایی تکرار کردند که طبعا خود یک تخلف محسوب می شود.

وی با تاکید دوباره از بر ذکر اسامی مفسدین گفت: این اتفاق گر چه غیر متعارف به نظر می رسد ولی جراحی ای است که باید در انقلاب اسلامی صورت می گرفت. برای بعضی از محترمین به خاطر احترامشان حریمی ایجاد کردیم که بعضی به نام آن ها در حوزه حرمت آن ها وارد شدند و از این حرمت سوء استفاده کردند به گونه ای که امروز به خودشان اجازه می دهند با انتخاب مردم بازی کنند. کسانی را تخریب بکنند که آن ها را از صحنه مدیریت کشور بیرون خواهند برد و کسانی را خواهند آورد. حتی بعضی از آقا زاده ها چنین تعبیراتی دارند که فلان شخص را ما آوردیم یا فلان کس را می بریم. این ها نشانه این است که کسانی دچار توهماتی شدند که ملت باید جواب این توهمات را بدهد و نشان دهد که اجازه نمی دهد کسانی برای خودشان در حوزه مدیریـتی کشور حق قائل باشند و طبعا ممکن است تبعاتی هم داشته باشد که ملت حاضر به پرداخت آن هست.

حجت الاسلام و المسلمین معصومی نیا از اساتید حوزه و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشکده اقتصاد تهران، نیز در پاسخ به سوال خبرنگار گام سوم مبنی بر اینکه کلیت مناظره را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: من نظرم این است که اشکالاتی داخل نظام وجود دارد که باید اصلاح شود. همیشه نظام های دینی دارای یک آسیب هایی هستند و می شوند که اگر این آسیب ها راه حلی برایش اندیشه نشود می تواند ضربات اساسی به نظام وارد کند. در زمان صدر اسلام این اتفاق افتاد. انقلاب اسلامی هم با اینکه اتفاقات عظیمی در آن افتاد ولی متاسفانه مثل موارد دیگر یک سری افراد که داخل نظام بودند علاوه بر نقاط قوت نقاط ضعفی هم دارند. این پدیده خطرناکی است که در نظام ما هم رخ داد و مردم هم از آن ناراحت بودند ولی در این مناظره اتفاقی که افتاد این بود که یک نفر از درون نظام این مساله را بیان کرد و این مطلب از این جهت مبارک است. علیرغم اینکه سالها پیش مقام معظم رهبری مبارزه با رانت ، نو کیسه ها و ...را مطرح کرد ولی اصلا جدی گرفته نشده بود. ایشان باید خدمات نظام را پر رنگ می کرد ولی راجع به افراد ما باید افراد را از نظام جدا کنیم تا آسیب پذیری کمتر شود ما نباید بگوییم آقای هاشمی مساوی نظام است.

وی خاطر نشان کرد به نظر من دولت دوره جنگ قابل دفاع است ولی آقای موسویِ امروز را ما تایید نمی کنیم. به طور قاطع می گویم به خاطر نیروهای دگر اندیشی که امروز دور آقای موسوی جمع شده به هیچ عنوان صلاح نیست که روی کار بیاید. ما بیشتر به عقبه کنونی ایشان ایراد داریم. عقبه ای که ایشان را روی کار آورده که آقای احمدی نژاد گفت که شما خودت نیستی نماینده کسان دیگر هستی. بین ارزش های خود نظام و خراب کاری های افراد تفکیک کنیم. الان یک سری ناراحتی ها بین خودی هاست که چرا خدمات نادیده گرفته شد. البته ما می دانیم. سه ماه است که کلا فضای تخریب علیه دولت است و آقای احمدی نژاد آمد که فضای تخریب را جواب بدهد و هنرش این بود که خط تخریب را برگرداند و واقعا به حق، عقبه آقای موسوی را گفت که مناسب با شخص آقای موسوی نیست و دوم خردادی ها آورده اند. افرادی که محکوم نظام هستند و ولایت فقیه را قبول ندارند و به چه کمر بسته اند که دارند از آقای موسوی حمایت می کنند.

خبرنگار گام سوم از ایشان در مورد ادعای حامیان موسوی مبنی بر مرگ اخلاق سوال کرد که ایشان جواب دادند: حرف هایی که خودشان در افواه مردم ایجاد می کنند بد اخلاق ترین کارهاست. خود این ها سه ماه است که ناجوانمردانه دولت را تخریب کرده اند. آقای میر حسین عزیز که ما دوستش داریم و واقعا نگران او هستیم و دوست داشتیم وارد عرصه نمی شد، چهره اش آسیب دید و مخدوش شد. ایشان آمد و ناجوانمردانه این دولت را تخریب کرد. دولتی که آقا این همه از خدمتشان تقدیر کرد آقای میر حسین و خاتمی و هاشمی یک کلام از خدمتشان به زبان نیاوردند. خوب این یک تخریب ناجوانمردانه است. این تخریب نیست؟ فقط فعالیت آقای احمدی نژاد غیر اخلاقی شد؟ چرا آقایان مدافع اخلاق آن را نمی گویند. آن که زودتر اتفاق افتاده بود!

چهار سال هیچ کدام از آقایان هاشمی، خاتمی، موسوی از خدمات دولت نگفتند و تخریب ناجوانمردانه کردند. این غیر اخلاق نیست فقط چند نفر را که ایشان نام آورده بد اخلاق شد. چهار سال در زمان آقای هاشمی ندای مخالفین شنیده نشد ولی الان در دوره این دولت این همه اتهام ها و...صورت گرفت. آقای احمدی نژاد باید اسم روزنامه ها را می گفت. چهار سال روزنامه اعتماد ملی، دنیای اقتصاد، حیات نو و...در مقابل دولت هستند و هر چه خواستند گفتند و تخریب کردند. این بد اخلاقی نیست؟ خنده آور است که می گویند آمد ناموس مردم را نشان داد در حالی که موسوی زنش را همراهش همه جا می برد جلوی مردم. خانم آقای موسوی در مقابل این حرف آقای احمدی نژاد هیچ دفاعی از خودش نکرد، تازه آقای احمدی نژاد اسم هم نبرد. خودش گفت خانم من است ولی آقای احمدی نژاد خواست بگوید شما که می خواهی رئیس جمهور بشوی نگاه کن خودت را. این اولین دروغ. بدون مجوز وارد دانشگاه می شود. خانم ایشان نیز هیچ دفاعی نداشت. اگر می داشت می گفت. تو سایت ها فقط گفته آن روزی که من مبارزه می کردم شما کجا بودید؟ کارهای قرآنی داشتم و...البته آقای احمدی نژاد هم عیب هایی دارد مطلق که نیست. اما الان دو جریان ضد انقلاب و تهدید کننده انقلاب علیه ایشان متحد شده اند. آقای احمدی نژاد رمز موفقیتش این است که بیاید واقعا ولایت مدارانه با تعبد به رهبری در خط نظام حرکت کند و هیچ شائبه دیگری در کارش نباشد. ما که داریم تلاش می کنیم همه خواستمان این است و توقعمان این است که تا آخر در خط رهبری باشد چون ما عاشق رهبری هستیم و ما به خاطر رهبری از ایشان، حزب اللهی ها و انقلابیون حمایت می کنیم و آقا را در خط امام می دانیم و راضی به خط ایشان هستیم. آقای احمدی نژاد در راستای این که گفتیم باید یک پالایش نیز در نیروهای پیرامونی خود بکند و از پتانسیل طلاب به طور کامل استفاده کند و البته این کار را در چهار سال گذشته به طور کامل انجام نداد متاسفانه.

مدیرمسئول روزنامه کیهان ضمن انتقاد از برخی موارد مطرح شده در فیلم تبلیغاتی کروبی نسبت به برخی اطرافیان وی هشدار داد.

به گزارش «فردا» حسین شریعتمداری در یادداشت خود با عنوان "فیلم...؟! " خطاب به کروبی نوشته است: اکنون باید از آقای کروبی پرسید چگونه انتظار دارید و باور می کنید کسانی که کمترین ارادتی به امام و انقلاب ندارند، حامی و طرفدار سینه چاک شما باشند؟ حتماً می پذیرید که از آن بزرگوار به حق پیوسته درک سیاسی بیشتری نداشته و از علم و تقوای افزون تری برخوردار نیستید. برجسته ترین عارفان و فقیهان و فیلسوفان و سیاستمداران و هوشمندان نیز جرأت چنین ادعایی ندارند و «جایی که عقاب پر بریزد، از پشه لاغری چه خیزد»؟!

وی در ادامه نوشته است: بنابراین چرا باور کرده اید چند آدم بدسابقه، متهم به فساد اقتصادی، محکوم به جاسوسی و دشمن شناخته شده امام و انقلاب که دور خودتان جمع کرده اید، عاشق «مرام»! جنابعالی شده اند؟! شما که دشمن امام(ره) نیستید. هستید؟! دشمن انقلاب و نظام هم که نیستید و تاکنون کمترین بی ارادتی نسبت به مقتدای راحل خویش نداشته اید. بنابراین چرا به افراد یاد شده اجازه حضور در اطراف خود را می دهید؟ و از فرصت تبلیغات انتخاباتی که صداوسیما با سخاوت از کیسه ملت به شما داده است برای بدگویی نسبت به امام راحل(ره) استفاده می کنید؟!

شریعتمداری در ادامه خطاب به کروبی گفته است: باور بفرمائید که بنده اطرافیان شما را خیلی بهتر و بیشتر از شما می شناسم. جنابعالی هم کافی است به سوابق آشکار-و نه پنهان و غیر قابل دسترسی- آنها مراجعه کنید تا متوجه شوید در کدام بیغوله بار انداخته اید!

شریعتمداری در ادامه با بیان اینکه کروبی از مدیریت روزنامه تحت مدیریت خود هم خبر ندارد - موضوعی که توسط احمدی نژاد در مناظره با کروبی مطرح شد اما بعدا اشتباه از آب درآمد- نوشت: آقای کروبی
دست کم یک باردیگر به فیلم تبلیغاتی خود نگاه کنید! چه می بینید؟! ساده اندیش نباشید. این فیلم برای تبلیغات انتخاباتی شما ساخته نشده است، بلکه اطرافیان آنچنانی حضرتعالی با سوابق کذایی، زیربلیط و تحت پوشش فیلم انتخاباتی شما، از فرصت سخاوتمندانه صداوسیما برای عقده گشایی خود علیه انقلاب و امام و نظام بهره گرفته اند. کجای این فیلم عهده دار تبلیغ جنابعالی است؟ آیا حضرتعالی از سوابق کسانی که در این فیلم و به بهانه تبلیغ انتخاباتی شما، عقده های فروخورده خویش را از انقلاب بیرون ریخته اند، بی خبرید؟ آیا نمی دانید کتاب فلانی علیه روحانیت به دستور حضرت امام(ره) جمع آوری شد؟ آیا خبر ندارید که آن دیگری بارها سینه پر کینه خود از امام و انقلاب را نزد دشمنان تابلودار اسلام گشوده است؟! آیا نمی دانید؟...

آقای کروبی! باور بفرمائید که حضرتعالی در آن فیلم تبلیغاتی نقش درجه چندم دارید و با جرأت می توان گفت که اصلاً نقشی ندارید!

ضریب جینی

الف) نمودار ارائه شده توسط آقای موسوی در مناظره با آقای کروبی به عنوان نمودار ارائه شده توسط احمدی نژاد با نموداری که احمدی نژاد در مناظره با آقای کروبی ارائه کرده تفاوت دارد:

نمودار ارائه شده توسط موسوی از سه لحاظ با نمودار ارائه شده توسط احمدی نژاد تفاوت دارد:

1- تعداد سال های ارائه شده

2- محل ترانکیت(معمولا در نمایش ضریب جینی برای نشان دادن تفاوت های کوچک که غالبا در حد چند ده هزارم درصد است از روش ترانکیت(Truncate) استفاده می کنند. در واقع هر دو نمودار احمدی نژاد و موسوی ترانکیت شده است تا تفاوت اندک میان ضریب جینی سال های مختلف برای بیننده قابل درک باشد اما در نمودار آقای موسوی از مبدا دیگری به غیر از مبدا استفاده شده توسط احمدی نژاد استفاده گردیده بود.) نمودار احمدی نژاد از نمودار اداعایی موسوی پایین تر است. به طوری که مبدا محور Yدر نمودار احمدی نژاد عدد 0.36 و در نمودار موسوی 0.38 می باشد. به همین دلیل اختلاف بین میله ها در نمودار مربوط به موسوی بسیار بیشتر به نظر می رسد.

3- حداکثر مقدار ممکن در محور Y در این دو نمودار با یکدیگر تفاوت داشته و این عامل نیز به بیشتر به نظر رسیدن اختلاف بین میله ها می انجامد.

ب) حال فرض می کنیم که موسوی می خواسته تنها بر سال های دولت احمدی نژاد تمرکز کند. از این رو می توان تصور کرد که نمودار ادعایی وی از نظر شکلی و سال های بررسی با نمودار آقای احمدی نژاد تفاوت داشته باشد. اما مشکل اینجاست که نموداری که آقای موسوی آن را نمودار احمدی نژاد می داند از آمار رسمی ضریب جینی سال های 83، 84، 85 و 87 استفاده کرده، در حالی که عنوان سال های نمودار را به صورت نادرستی به ترتیب 84، 85، 86 و 87 ذکر کرده است.

ضریب جینی در سالهای مختلف طبق اعلام بانک مرکزی به شرح ذیل بوده است:

با توجه به نموداری که آقای موسوی به عنوان نمودار ارائه شده توسط احمدی نژاد عنوان کرده است قابل مشاهده است که برای سال 1384 ضریب جینی0،3996 ذکر گردیده که در واقع ضریب جینی سال 1383 می باشد. همینطور برای سال 1385 ضریب جینی0،4023 نوشته شده که در واقع ضریب جینی سال 1384 بوده است. همچنین برای سال 1386 از ضریب جینی اعلام شده توسط بانک مرکزی در سال 1385 یعنی عدد0،4004 استفاده شده است. در این نمودار برای سال 1387 از ضریب جینی اعلام شده توسط آقای احمدی نژاد برای سال 1387 یعین عدد0،3897 استفاده گردیده است. همچنین همانطور که در بند 2 بخش الف اشاره گردید نمودار ضریب جینی ادعایی آقای موسوی در عدد0،38 ترانکیت گردیده است.

ولی نموداری که آقای موسوی حقیقت ضریب جینی کشور می نامد ایشان ضریب جینی سال 1386 را به عنوان ضریب جینی سال 1387، ضریب جینی سال 1385 را به عنوان ضریب جینی سال 1386، ضریب جینی سال 1384 را به عنوان ضریب جینی سال 1385 و بالاخره ضریب جینی سال 1383 را به عنوان ضریب جینی سال 1384 معرفی کرده است. همچنین ترانکیت این نمودار در عدد دیگری یعنی0،397 قرار داده شده و تفاوت قابل توجهی میان حداکثر ممکن در محور Y این دو نمودار وجود دارد. این دو عامل باعث گردیده است که حتی تطابق بصری سال های مشابه این دو نمودار نیز غیر ممکن گردد.

از این رو تفاوت های میان نمودار ادعایی ایشان به عنوان نمودار ارائه شده توسط احمدی نژاد و نمودار ادعایی به عنوان نمودار واقعی جامعه بسیار زیاد بوده و به هیچ وجه شباهتی میان آن ها دیده نمی شود. این عدم شباهت به دلیل یکسان نبودن مقیاس های سنجش آن ها و همچنین نادرست و متفاوت بودن ضریب جینی مربوط به هر سال در این دو نمودار می باشد.

نموداری که آقای موسوی مدعی شده احمدی نژاد شبیه آن را نشان داده است (سمت راست) و نموداری که ایشان مدعی است که نمودار واقعی ضریب جینی کشور می باشد (سمت چپ)

X