حسین متوسلیان

از روز اول پاگذاشتن در عرصه انتخابات ریاست جمهوری، تیم جناب آقای موسوی به هر صورت که توانست صدا و سیما را متهم کرد که یا چرا تصویری از ما پخش نمی کند و یا اینکه به تخریب ما می پردازد.

خلاصه ورد زبان عزیزان همراه جناب میرحسین صداوسیما و 20:30 و 20 شبکه خبر بود و مدام آن را تکرار می کردند، حتی کار به جایی رسید که از لحن مجری و خبرنگار نیز ایراد می گرفتند و دراین سایت و آن سایت مطلب می نوشتند.

در آن سوی میدان، صدا و سیما لحظه به لحظه سعی می کرد تا از حساسیت ها بکاهد، تصاویر به‌گونه ای انتخاب می شد تا حتی حساسیتی بر روی نوع نگاه فرد به وجود نیاید و نگویند عکسی از میرحسین انتخاب شده است که به فلان سمت نگاه می کند و چنین القایی به‌وجود می آورد و عکس از آقای فلانی کاملاً مثبت است و هیچ اثر منفی بر مخاطب نمی گذارد.

در برنامه های مختلف حتی آن‌چنان خبر از میرحسین موسوی زیاد شده بود که برخی‏ها به صدا و سیما و 20:30 لقب ستاد انتخاباتی میرحسین را دادند.

اما باز هم تیم موسوی راضی نبود و هرچه توانست، جوسازی می کرد، سایت جمهوریت و آینده که هر دو از پول‌های پاک فرزند آقای X تغذیه می کنند، مطالبی علیه مدیران و مجریان صدا و سیما منتشر می‌کردند و لحظه به لحظه با نوشته ای جدید عملاً سازمان و مدیران سازمان را تهدید می کردند.

صدا و سیما بنابر وظیفه اش و برای حفظ آرامش هیچ جوابی نداد چرا که فضای انتخاباتی باید به بهترین وجه برای حضور حداکثری مردم که خواسته اصلی رهبر معظم انقلاب است، فراهم شود.

بلافاصله پس از اعلام رسمی اسامی نامزدهای مورد تأیید شورای نگهبان و آغاز تبلیغات صدا و سیما با نظم و برنامه کم نظیر فضای تبلیغاتی را به صورت یکسان برای هر چهار نامزد آغاز کرد اما نخستین نطق میرحسین در سیما بازهم از حمله و نیش و کنایه به صدا و سیما خالی نبود، مهندس "صادق" در همان آغاز گفت: اگر در این 20 سال تصویری و صدایی از من ندیدید و نشنیدید بدلیل نبود من در عرصه نیست صدا و سیما برای پخش تصویر و صدای من محدودیت داشت و این کار را نمی کرد.

شاید جناب موسوی درخواست های مکرر تهیه کنندگان و خبرنگاران رسانه ملی را که با نظر منفی او برای مصاحبه روبرو بودند، از یاد برده بود که چنین سخنی به زبان راند و شاید هم...

بر سر پخش مستند اول مهم تیم آقای موسوی سر و صدای دیگر به پا کرد که بازهم با تدبیر، این موضوع جمع شد اما جناب موسوی و تیمش که میدان را برای جولان بازدیدند هر لحظه به یک روش متوسل می شد تا اینکه رسیدیم به مناظره 2 چپ؛ میرحسین و شیخ مهدی، مناظره‌ای که نمی توان گفت حالا هر اسمی که می خواهید بر آن بگذارید در پایان جناب میرحسین که گوی رقابت را در نفی کاندیدای غایب از شیخ مهدی ربوده است، با تذکر چندباره مجری روبه رو می شود و یکباره با حالتی عصبی زبان به اعتراض می گشاید...

پس از پایان مناظره دکتر پورحسین مجری محترم و مؤدب این برنامه به رسم ادب و میهمان نوازی بازهم به مهندس "صادق" می گوید: از دست من دلخور نشوید، من فقط می خواستم قانونی عمل کرده باشم. جناب میرحسین چشمکی می زند و با نهایت صداقت می گوید: "فقط می خواستم کمی شلوغش کنم..."

پشت صحنه جناب فاتح فوق تخصص بورسیه در لندن و حضور کنونی او در تهران غیرقانونی است، می خواست برگه ای به جناب مهندس بدهد که با تذکر رئیس ستاد انتخابات صدا و سیما مواجه می شود، چون بیش از تعداد مشخص شده در قانون می خواهد اقدام به چنین کاری کند اما گویی قانون گریزی در جای دیگری معنا دارد، فاتح بر سینه مجید دانشور می کوبد و تشنجی پدید می آورد که دلخواسته اوست. هنوز چند ساعتی نگذشته که سایت قلم خبری از زاویه دید فاتح در این زمینه منتشر می کند، خبری که شاید بدون پشتیبانی آقایان صدیق ستاد موسوی به خبر یک بسیاری از خبرگزاری های جهان و حتی فاکس نیوز تبدیل می شود و البته شاید هم...

بگذریم...

اما سکانس پایان حضور مهندس سبزدوست خیلی جالب است و درست با شعارهای خود و همراهانش تطابقی کامل دارد: میرحسین و همراهانش حدود یک ساعت قبل از برنامه گفتگوی ویژه خبری وارد سالن پخش اخبار سیما می شوند و در جلسه ای با حضور سردبیر این بخش به مدیر کل پخش اخبار و مسئولان ستاد انتخابات صدا و سیما شرط می گذارند که باید سؤالاتی خاص "سفارشی" از جناب مهندس پرسیده شود.

مسئولان به‌دلیل اینکه سؤالات طراحی شده برای همه نامزدها یکسان است، نمی پذیرند. اما موسوی به صورت ضمنی تهدید به خروج از استودیو می کند.

در آخر آن‌قدر فشار می آوردند که مسئولان رسانه ملی به‌دلیل حفظ فضای آرام تبلیغات مجبور می شوند که بپذیرند در واقع مهندس صادق که ورد زبانش "ادب مرد به ز دولت اوست" با ادبی خاص سئوالات سفارشی خود را تحمیل می کند.

زنده باد میرحسین، زنده باد صداقت!


X